עייפות וסוכרת – פתרון טבעי
anna-yO2DTxzJAqw-unsplash

עייפות וסוכרת – פתרון טבעי

 סוכרת היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם ואחד התסמינים השכיחים והמתישים שלה הוא עייפות. עייפות בסוכרת עלולה להיות חוויה מתמשכת למדי המקשה לבצע את הפעילויות היומיומיות וליהנות מהחיים שהייתם רוצים שיהיו לכם.
מטופלים רבים מספרים לי שרמת החיוניות שלהם כל כך נמוכה עד כדי כך שאין להם ממש חשק לבצע מטלות כמו בישול, קניות, לצאת להליכה או אפילו לצאת לבלות.
מחקרים אחרונים הראו ששימוש בפטריית קורדיספס יכולה להוות פתרון טבעי למאבק בעייפות ולהגברת רמות האנרגיה אצל אנשים עם סוכרת.

 

הקשר בין סוכרת ועייפות

כדי להבין את הקשר בין סוכרת לעייפות צריך להבין כיצד עובד הגוף

הפקת אנרגיה

גלוקוז הוא מקור אנרגיה ראשוני לתאי הגוף. כאשר אתם צורכים פחמימות (סוכרים ועמילנים), הן מתפרקות לגלוקוז במערכת העיכול ואז משתחררות לזרם הדם. תאים, במיוחד אלה בשרירים ובמוח, מסתמכים על גלוקוז לייצור אנרגיה. תהליך המרת הגלוקוז לאנרגיה מתרחש במבנים זעירים בתוך התאים הנקראים מיטוכונדריה.

ויסות אינסולין וסוכר בדם

הגוף מווסת בקפידה את רמות הסוכר בדם כדי להבטיח אספקה קבועה של גלוקוז לאנרגיה.
כאשר רמות הסוכר בדם עולות לאחר ארוחה, הלבלב משחרר אינסולין, הורמון המסייע בהעברת גלוקוז מזרם הדם לתאים. מה שמאפשר לתאים להשתמש בגלוקוז לאנרגיה או לאחסן אותו לשימוש מאוחר יותר.

חוסר יכולת לקלוט מספיק גלוקוז

העייפות נגרמת בעיקר מחוסר היכולת של תאי הגוף לקלוט מספיק גלוקוז לאנרגיה בגלל עמידות לאינסולין. כלומר יש גלוקוז בדם אך הוא לא נכנס לתוך התאים והתאים לא יכולים לייצר ממנו אנרגיה.

סיבוכים ודלקות

סוכר גבוה עלול לגרום לדלקת ולפגיעה בכלי דם ועצבים. סיבוכים אלה יכולים לתרום עוד יותר לעייפות ולבעיות בריאותיות אחרות. נוירופתיה סוכרתית, למשל, עלולה לגרום לנזק עצבי ולגרום לכאב, חולשה וחוסר תחושה, כל אלו יכולים לתרום לעייפות.

פטריית קורדיספס: מאיץ אנרגיה טבעי

פטריית קורדיספס (Cordyceps sinensis) שימשה במשך מאות שנים ברפואה הסינית המסורתית בשל יתרונותיה הבריאותיים.
במחקרים עכשוויים הוכיחו שיש לה פוטנציאל רב כפתרון טבעי למאבק בעייפות ולשיפור רמות האנרגיה, במיוחד אצל אנשים עם סוכרת. היא אחת הפטריות היקרות בעולם בשל נדירותה, והוכרזה כ"פטרייה קיסרית" הודות לסגולותיה והקושי הרבה באיתורה.

כיצד עוד קורדיספס יכולה לעזור לסוכרתיים

ויסות סוכר בדם

מחקרים מצביעים על כך שקורדיספס עשויה לסייע בוויסות רמות הסוכר בדם על ידי שיפור הרגישות לאינסולין והפחתת תנגודת לאינסולין. מה שיכול לתרום לרמות אנרגיה יציבות יותר לאורך היום.

ניצול חמצן משופר

קורדיספס משפרת את יכולת הגוף לנצל חמצן, מה שמועיל במיוחד עבור אנשים עם סוכרת שעלולים לחוות אספקת חמצן מופחתת לרקמות שגורמת להם לעייפות מוגברת.

אנטי דלקתית

דלקת כרונית שכיחה בסוכרת ויכולה לתרום לעייפות. לקורדיספס יש תכונות אנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהקלת סימפטום זה.

אנטי-אייג'ינג

קורדיספס מגנה מפני נזקי חמצון ועוזרת לנטרל סימני הזדקנות.

דרכי הנשימה

Cordyceps משמשת לעתים קרובות להקלה על תסמינים של מצבי נשימה כגון אסטמה וברונכיטיס. התכונות האנטי דלקתיות והרחבת הסימפונות של הפטרייה יכולות לעזור בהקלה על קשיי נשימה, מה שהופך לפתרון טבעי בעל ערך עבור אלה עם בעיות נשימה.

דיכאון

מחקר מדעי שפורסם ב-31/3/2022 בדק את מנגנוני הפעולה של רכיבים פעילים בפטריית קורדיספס סיננסיס (cordyceps sinensis) בטיפול בדיכאון. החוקרים גילו ובודדו 7 חומרים פעילים הפועלים כנגד 41 אתרי פעולה של תרופות לדיכאון. החוקרים סיכמו שחומרים פעילים בפטרייה הם בעלי אפקט אנטי דיכאוני ויכולים לשמש בפיתוח תרופות עתידיות לטיפול בדיכאון.

לחץ דם גבוה

כמעט מחצית מהמבוגרים בארצות הברית (47%) סובלים מלחץ דם גבוה, המשמעות היא שכ-116 מיליון אנשים נמצאים בסיכון למחלת כליות כרונית.
לחץ דם גבוה יכול להזיק לכליות שלך על ידי היצרות והחלשת כלי דם, הפחתת זרימת הדם ומניעת פינוי פסולת.
מחקר משנת 2016 מצא שלקורדיספס יש פוטנציאל לטפל ביתר לחץ דם ביעילות ובכך לא רק להפחית את הסיכון למחלת כליות אלא גם למנוע את התקדמותה אצל אלו שכבר נפגעו.

טריגליצרידים

קורדיספס עזרה להפחית את רמות הטריגליצרידים והכולסטרול תוך שיפור תפקודי הכבד והכליות.

איפה קונים קורדיספס איכותי?

לרכישת קורדיספס לחץ כאן 

לרכישת אבקת קורדיספס שאפשר להוסיף למזון

לסיכום

עייפות היא סימפטום שכיח ומאתגר עבור אנשים החיים עם סוכרת. בעוד שניהול רמות הסוכר בדם נותר המוקד העיקרי בניהול סוכרת, שילוב פטריית קורדיספס שתביא להפחתת עייפות והגברת רמות האנרגיה יתרמו רבות לתחושה ואנרגיה טובה.

הערה

שימוש בתוספי מזון מחייב התייעצות עם איש מקצוע. על מנת לספק הנחיות לגבי המינון המתאים ולהבטיח שהוא לא ייצור אינטראקציה עם תרופות כלשהן שברשותך.

 

 

מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם?
מלאו את הטופס ותהנו מהקריאה:

סיפורי הצלחה

מאמרים נוספים

אלולוז ממתיק לסוכרתיים

אלולוז – הממתיק הכי טוב לסוכרתיים

האם אלולוז הוא הממתיק הכי טוב לסוכרתיים? מה היתרון של הממתיק הזה לחולי סוכרת וכיצד אלולוז יכול להועיל לבריאות המטאבולית שלך?  האם סוכרתיים יכולים להשתמש

עייפות וסוכרת – פתרון טבעי

 סוכרת היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם ואחד התסמינים השכיחים והמתישים שלה הוא עייפות. עייפות בסוכרת עלולה להיות חוויה מתמשכת למדי המקשה

צום לסירוגין לסוכרתיים

הגישה המסורתית לטיפול בסוכרת לא מצליחה! כולם מחפשים ריפוי ולא רוצים "לנהל את המחלה". אנשים רוצים להיות בריאים יותר, להרגיש טוב יותר, לאזן סוכר, לאזן

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

 דפוסי האכילה שלנו בעשורים האחרונים השתנו באופן משמעותי ויש להם חלק גדול במגפת ההשמנה והסוכרת. אחד משלושת השינויים העיקריים בהרגלי התזונה שלנו הוא זמן האכילה.

לחץ דם גבוה וסוכרת מה הקשר

סוכרת ולחץ דם גבוה: מה הקשר?

יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתמותה ממחלות לב וכלי דם, אשר נמנות על סיבות המוות המובילות בישראל. פתיחה קצת מדכאת לכתבה ….מודה.

 תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן