כעבור 3 חודשים אני 9 ק"ג פחות וה – A1C  ירד ל – 5.9
depositphotos_246331328_s_optimized (1)

כעבור 3 חודשים אני 9 ק"ג פחות וה – A1C  ירד ל – 5.9

אני מכירה את טלי כבר ארבעה חודשים!

אולי במחשבה ראשונה זה נשמע מעט, אך הכל יחסי בחיים וחוץ מזה, מה שניתן לעשות בארבעה חודשים – כשיש מישהי כמו טלי שמלווה אותך – זה לא פחות ממדהים !

הגעתי לטלי במצב סוכרתי שנע ונד בין טרום לסוכרת בהגדרה, וביום שהגעתי אליה – הערך שלי היה הגבוה ביותר שהיה לי עד כה: A1C – 7.1% .
בנוסף ל: כבד שומני, ערכי כולסטרול גבוהים ונפיחות בטנית.
רופאי משפחה ניסו איתי כדורים שונים שלא ממש עבדו, שתי רופאות אנדוקרינולוגיות ניסו לשים אותי על מסלול של זריקות שלא חפצתי בו בכלל והרגשתי באופן כללי, עייפה וכבדה ועם משקל עודף.

כעבור 3 (!!!) חודשים בליווי צמוד של טלי, אני 9 ק"ג פחות, ה – AIC  ירד ל – 5.9.
ערכי הכולסטרול והטריגליצרידים שלי ששנים היו גבוהים, ירדו ביותר ממאה נקודות והחלו להיכנסי לטווחי הנורמל, תפקודי הכבד השתפרו פלאים, אין יותר צרבות, מרגישה קלילה יותר, נראית הרבה יותר טוב וגורפת מחמאות.

מה עשיתי בדרך?
אכלתי בשר וגבינות מפנקות, שתיתי גם יינות, ונפתח לי מנעד האפשרויות התזונתיות הטובות באמת לגוף, יען כי: חלבונים, חלבונים, חלבונים וכן. גם שומנים.

והכי חשוב: הבנתי.
הבנתי בזכות טלי מה אני באמת צריכה לעשות כדי שהגוף יתגמל אותי ונעבוד בסינרגיה טובה.

טלי שברה לי מיתוסים שהדהימו אותי:

  • במשך שנים הכניסו לי (ולנו) לראש שעל מנת לשמור על ערכי סוכר טובים, יש לאכול משהו או "משהו קטן" כל שלוש שעות.
    BIG MISTAKE. למה? את ההסבר המדעי תשמעו מטלי.
    את ההוכחה שצריך אחרת לגמרי הבנתי תוך כדי תנועה.
  • מאכלים שנחשבו ל"בסדר" כוללים בתוכם פחמימות גם כן ואם בדיאטות אחרות שילבו לי אותם בתזונה, כאן הם ירדו מהתפריט שלי לחלוטין.
  • אפשר להחזיק מעמד גם בלי לאכול שעות רבות מאוד…? (וזה רק הסיפתח לתגליות שהגיעו בהמשך). היה לי קשה להאמין שטלי אומרת את זה וחשבתי לעצמי: "מה זאת, אומרת?! איך לא אתעלף…"
    אז אפשר ולא התעלפתי אפילו פעם אחת והדהמתי את עצמי כשגיליתי למה הגוף מסוגל כשאני נותנת לו את המרכיבים הנכונים ובזמנים הנכונים.

מקפידה אבל לא אכזרית
יש כללים ויש דרך. כוח רצון והתמדה הם חשובים וטלי יודעת לכוון וללוות גם ברגעי משבר ויש כאלו, אבל… וזה אבל חשוב: לא צריך להפוך לסגפנים.
הקפדה כן, אבל אפשרויות וגלישות יכולות לקרות ואז מיד חוזרים "לעניינים". כי החיים מורכבים מכל מיני סיטואציות ונסיבות, ותוך כדי למידה מחדש של העקרונות המנחים, לומדים להסתדר עם מרבית האתגרים שמגיעים על הדרך.
יש לי המון דוגמאות והרבה תובנות, אבל מה שחשוב הוא שהגעתי לתוצאות (ואני ממשיכה) ואלו תמיד מדברות בעד עצמן.
אז אפשר לצאת ממצבי סוכרת וחוסר איזון של מרכיבים בריאותיים שונים גם ללא עזרת כדורים וכימיקלים אחרים וצריך לעשות זאת ו"יפה שעה אחת קודם", אך יותר כדאי לעשות את זה כשטלי תומכת ומכוונת.
תודה רבה לך מקרב.
איריס, (49) מרמת גן

מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם?
מלאו את הטופס ותהנו מהקריאה:

סיפורי הצלחה

מאמרים נוספים

עייפות וסוכרת – פתרון טבעי

 סוכרת היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם ואחד התסמינים השכיחים והמתישים שלה הוא עייפות. עייפות בסוכרת עלולה להיות חוויה מתמשכת למדי המקשה

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

 דפוסי האכילה שלנו בעשורים האחרונים השתנו באופן משמעותי ויש להם חלק גדול במגפת ההשמנה והסוכרת. אחד משלושת השינויים העיקריים בהרגלי התזונה שלנו הוא זמן האכילה.

לחץ דם גבוה וסוכרת מה הקשר

סוכרת ולחץ דם גבוה: מה הקשר?

יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתמותה ממחלות לב וכלי דם, אשר נמנות על סיבות המוות המובילות בישראל. פתיחה קצת מדכאת לכתבה ….מודה.

חשיבות המגנזיום לסוכרתיים

מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים ביותר, אשר הכרחי לפעולתם של יותר מ -300 אנזימים שונים. כיום כ-  70% מהאנשים סובלים ממחסור במגנזיום ובמיוחד סוכרתיים. מהי

יום הסוכרת 2020

בימים אלו של מגפת ה- COVID-19, כשהכלכלה העולמית מתרסקת, ואנחנו חווים סכסוכים גזעיים ופוליטיים ברמה יומיומית נראה על פני השטח שזה לא ממש הזמן לעסוק

ויטמין D לסוכרתיים

הקשר בין ויטמין D וסוכרת

מחסור בוויטמין D ומחלת הסוכרת הפכו בשנים האחרונות להיות מגיפות עולמיות וההערכה היא ש- 75% מהאנשים במדינות המערב חיים בחוסר. הסיבה העיקרית: חוסר חשיפה לשמש.

 תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן