למה אני משתגעת?!
crazy1

למה אני משתגעת?!

"נחשי מי היתה פה אתמול?" שאל אותי בעלי היום בבוקר.

כבר באמת חשבתי שהשתגע, לא זוכרת שהגיעה אלינו מישהי… שניה אח"כ הבנתי.

לא נעים להודות, אבל על ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד שמעתם?  זו אני!

ולמה אני ככה? בגלל ההורמונים!

מכירות את הימים האלה שפתאום הכל הולך לך?

 אז עכשיו אני "בימים הטובים"  שלי, הימים שאחרי המחזור, השמש שלי זורחת , פתאום יש לי דחף לסדר את הבית ,לנקות , לאוורר ,לארגן, השולחן שלי בחדר העבודה מסודר ואני בתחושה של טיהור וגם כמובן מנצלת את המנוי בקאנטרי והכל Happy!

בעבודה אני גם מקבלת מחמאות , ומרגישה הרבה יותר מוחצנת, ומה זה מוחצנת? אוהבת את האדם, את החברים שלי, את האנשים שמסביבי, מקבלת הצעות רבות למפגשים חברתיים ולא מבינה איך כולם פתאום נזכרו בי בבת אחת.

ואני אומרת שצריך לדעת לנצל תקופות כאלה, לתעל את האנרגיה הזו להניע את הפרוייקטים שרצינו, כי משהו בנו מושך ולא רק את הגברים (אם כי לרווקות שביננו זו תקופה מצוינת לחפש זוגיות), יש לנו אנרגיה אחרת, מתפרצת (בדיוק כמו הביצית שיוצאת מהזקיק).

 ומה יקרה לי בעוד שבועיים ?

 אני כבר יודעת שזה ייגמר לי , אותה אנרגיה מתפרצת ,אותה תקתקנות שאני כל כך אוהבת בי, תעלם כלא היתה או אז אשקע בפעילות פנימית ואהייה יותר עסוקה בעצמי, במחשבות על החיים, על מה יהיה איתי וכאלה …לא דיכאונית אבל פחות מוחצנת, יותר לכיוון מופנמת, פחות מתחשק לי לצאת מהבית או לבלות.

ואז אחרי 21 יום לערך , מגיעה התקופה הנוראית שלי ושל הסובבים אותי

וזה מתחיל בקטנה , פתאום ניגשת כל שעה למקרר לבדוק אם משהו השתנה שם, כבר אין לי חשק לצאת להליכה, אני רגישה מאוד לכל מילה, בוכה יותר וכמובן מבטאת יותר את הכעס שלי (יש מצב שהשכנים שלי גם שומעים) וגם כאבי ראש צצים יותר ולאט לאט זה הולך ומתגבר עד שאני רואה את בעלי מוציא את השכפ"ץ והקסדה מהארון.

וכך יוצא שבכל חודש הכל חוזר על עצמו.

אז ביננו …זה לא חייב להיות ככה !

המחזור החודשי לא בא להרוס לנו את החיים להפך – ללמד אותנו

 אז הנה 4 נקודות למחשבה ……

  • מה אם נשכיל ונלך בעקבות חוכמת הגוף שלנו אחת לחודש ?

  • מה אם פשוט נקבל את הכל כדבר טבעי של היותנו חלק ממערכת גדולה יותר ?

  • מה אם נקבל בהבנה את העובדה שמצב הרוח שלנו שוקע לכמה ימים ?

  • מה אם נבין שהזמן הזה שלפני המחזור הוא זמן המוקדש להרהורים ולהתחדשות ולא זמן מקולל?

 אני אגיד לכן מה יקרה 

אנחנו נתחיל להירפא מבחינה הורמונלית ומבחינה רגשית.

אנחנו נחלה פחות מכל המחלות שקשורות למתח כמו השמנה ולחץ דם גבוה ומהתסמונת הקדם וסתית ואנחנו נחייה יותר בשלום עם הסובבים אותנו שסובלים אחת לחודש.

 נסו לדמיין שבמקום העבודה שלנו יהיה  "חדר אדום", עטוף בכריות, פופים נעימים, ספרים, שאליו נכנסות כל הנשים במחזור, להרפיה, מדיטציה ולהתכנסות והאוכל יוגש להן על ידי מישהו אחר … חלום נחמד לא?

  אז בואו  נתעורר מהחלום הזה ונראה 5 דברים שאנחנו יכולות לעשות: 

    הכירי את גופך – נסי לעקוב אחר הגאות והשפל שלך, שימי לב אם בשלב הטרום וסתי את זקוקה ליותר זמן להיות עם עצמך ,ערכי טבלה לאורך חודש אחד או יותר בה תעכבי אחר תחושותיך הפיזיות והרגשיות במקביל ליום במחזור, תתפלאי לראות את הקשר הזה מול עינייך.

     כבדי את הצורך שלך –נשים רבות אינן מכבדות את הצורך לדעוך ולגאות כמו גלי הים, החברה שאנו חיים בה אוהבת אותנו פעילות  ותקתקניות ולא מעריכה צורך למנוחה והתחדשות, נסי בימים שלפני המחזור לנוח, לוותר על חלק מהפעילויות.

הכרזה פשוטה בפני עצמך והסובבים אותך שאת זקוקה למנוחה היא כל מה שאת צריכה. 

     הקשיבי לדברים שיוצאים ממך –  שימי לב שבימים הטרום ווסתיים כשאת על סף דמעות, הדברים שגורמים לך לבכות הם מהותיים עבורך, הם מכוונים אותך אל עצמך והם האמיתות העמוקות שלך, אל תחשבי שזה שוב בגלל המחזור או שזה אשמתם של ההורמונים, הקשיבי לדברים שיוצאים ממך, תחושות הן עובדות – שימי לב אליהן.

     הקפידי על תזונה תומכת – ישנם מאכלים מאזנים מבחינה הורמונלית.

     גופך דורש תשומת לב – זכרי, במידה ותחליטי שלא להקשיב לגופך, לא לעשות הפסקה, ולא לנשום, הגוף יאלץ אותך לעשות זאת בדרך אחרת, כואבת יותר ,בצורה של מחלה.

 תסמונת קדם ווסתית PMS היא לא מצב נתון שנגזר עלינו ואם לא עושים דבר להפסיק אותה היא מחמירה.

הצעד הבא שלך לבריאות טובה

אהבת ? מכירה נשים בסביבתך שסובלות מתסמונת קדם וסתית? שתפי איתן את המאמר.  רוצה לקבל ממני עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית לאיזון סוכר בדם? הרשמי לרשימת הדיוור שלי

מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם?
מלאו את הטופס ותהנו מהקריאה:

סיפורי הצלחה

מאמרים נוספים

עייפות וסוכרת – פתרון טבעי

 סוכרת היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם ואחד התסמינים השכיחים והמתישים שלה הוא עייפות. עייפות בסוכרת עלולה להיות חוויה מתמשכת למדי המקשה

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

 דפוסי האכילה שלנו בעשורים האחרונים השתנו באופן משמעותי ויש להם חלק גדול במגפת ההשמנה והסוכרת. אחד משלושת השינויים העיקריים בהרגלי התזונה שלנו הוא זמן האכילה.

לחץ דם גבוה וסוכרת מה הקשר

סוכרת ולחץ דם גבוה: מה הקשר?

יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתמותה ממחלות לב וכלי דם, אשר נמנות על סיבות המוות המובילות בישראל. פתיחה קצת מדכאת לכתבה ….מודה.

חשיבות המגנזיום לסוכרתיים

מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים ביותר, אשר הכרחי לפעולתם של יותר מ -300 אנזימים שונים. כיום כ-  70% מהאנשים סובלים ממחסור במגנזיום ובמיוחד סוכרתיים. מהי

יום הסוכרת 2020

בימים אלו של מגפת ה- COVID-19, כשהכלכלה העולמית מתרסקת, ואנחנו חווים סכסוכים גזעיים ופוליטיים ברמה יומיומית נראה על פני השטח שזה לא ממש הזמן לעסוק

ויטמין D לסוכרתיים

הקשר בין ויטמין D וסוכרת

מחסור בוויטמין D ומחלת הסוכרת הפכו בשנים האחרונות להיות מגיפות עולמיות וההערכה היא ש- 75% מהאנשים במדינות המערב חיים בחוסר. הסיבה העיקרית: חוסר חשיפה לשמש.

 תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן