כיצד לטפל בסוכרת בעזרת אוטופאגיה Autophagy?
לקביעת פגישה: 050-7499980

כיצד לטפל בסוכרת בעזרת אוטופאגיה Autophagy?

ב- 06.12.19 תתקיים הרצאה מיוחדת לסוכרתיים, טרום סוכרתיים ובעלי עודף משקל.

מזמינה אותך ללמוד מהי הטעות הכי גדולה בניהול רמות הסוכר בדם, מדוע הטריגליצרידים גבוהים למרות שלא אוכלים שומנים? איך מורידים את הכולסטרול? מדוע דיאטות לא עובדות ואיך המצב שלך לא קשור לכח הרצון שלך! ההרצאה הזו תשנה את כל מה שידעת על איזון שומנים בדם, משקל וסוכר ותיתן לך את ההנחיות הנכונות שלעולם לא קיבלת. למקדימים להרשם – מחיר מוזל עד 23.11.19 .

מזמינה אותך ללמוד מחדש את החוקים כדי לנצח!  https://lp.vp4.me/e5e9

כיצד לטפל בסוכרת בעזרת אוטופאגיה, מהו התהליך העצמי של הגוף שאנחנו לא משתמשים בו ויכול לעזור לנו להפחית את רמות הסוכר בגוף? במאמר שלפניכם.

המילה אוטופאגיה, מקורה ביוונית והיא מתחלקת ל- 2: אוטו = עצמי ו- פאגין = אכילה.

משמעות המילה: לאכול את עצמך!

לא להיבהל לא מדובר בקניבליזם אלא על מנגנון של הגוף להיפטר מחלקים שבורים שאינם מתפקדים טוב.

אוטופאגיה הנו מנגנון אבולוציוני הישרדותי הפועל במצבים שיש הצטברות של רעלים בתאים. סוג של מחזור וניקוי בו זמנית .

הגוף למעשה מסיר את התאים שלא מתפקדים וממחזר חלקים מהם במטרה לאפשר ייצור של תאים חדשים ובריאים יותר.

התהליך דומה לתיקון וניקוי של מקרר שלנו. למשל, החלפת טרמוסטט או מדחס. כלומר, במקום לזרוק את המקרר הישן ולקנות חדש אנחנו רק מחליפים חלקים.

ב- 03 באוקטובר הוענק פרס נובל לפיזיולוגיה ליושינורי אושומי על התגליות שלו במנגנון האוטופאגיה. (לקריאה מורחבת על הפרס)

7 היתרונות של אוטופאגיה:

 1. מציל חיים – נשמע דרמטי מידי? אבל מדוייק מדעית. בשילוב של צום לסירוגין עם שומן כדלק, מופעל המנגנון הזה שיכול להרעיב פולש זיהומי , להפחית דלקת ואז למערכת החיסונית קל יותר לפעול.
 2. אריכות ימים – זו דרך להחזיר את הגלגל אחורה וליצור תאים צעירים יותר.
 3. חילוף חומרים טוב יותר– אוטופאגיה הוא תהליך של הוצאת האשפה החוצה והחלפת חלקים בתא, התהליך מסייע לתא לעבוד ביעילות רבה יותר.
 4. מפחית סיכון לאלצהיימר – אוטופאגיה עוזר לתאים לנקות את החלבונים שאינם עושים את עבודתם ונוטים להצטבר. באלצהיימר אוטופאגיה מסלקת עמילואיד. (לקריאה מורחבת על על הקשר בין אלצהיימר וסוכרת)
 5. משפר בריאות של מערכת העיכול.
 6. משפר את מראה העור.
 7. עוזר לשמור על משקל תקין.

כיצד ניתן להפעיל את מנגנון האוטופאגיה?

 1. צום לסירוגיןצום לסירוגין היא הדרך הקלה והבטוחה ביותר להפעלת מנגנון האוטופאגיה. אכילה מעכבת את המנגנון. קיימים אינספור פרוטוקולי צום שונים לדוגמה: 16/8 שבו אוכלים 8 שעות וצמים 16 שעות.
 2. תזונה קטוגנית – התזונה הקטוגנית שהיא עתירת שומן הפכה לפופולרית מאוד בגלל היתרונות שלה בהשגת משקל תקין והפחתת דלקתיות בגוף, היא שימושית מאוד גם להפעלת אוטופאגיה.
 3. פעילות גופנית– אימון גופני יכול להביא להתחדשות של רקמת שריר, תאים בכבד ובלבלב. מחקר שפורסם ב- nature  הראה שמספיקות 30 דק’ של אימון כדי להפעיל אוטופאגיה.

כיצד אוטופאגיה יכולה לעזור לחולי סוכרת, טרום סוכרת ועודף משקל?

 1. הגברת הרגישות לאינסולין – בתהליך האוטופאגיה מתגברת רגישות התאים לאינסולין וכך הגוף מצליח להכניס יותר סוכר לתאים ועבודת האינסולין טובה יותר.
 2. וויסות חילוף החומרים בתא – סוכרת, טרום סוכרת ועודף משקל הן מחלות מטאבוליות כלומר מחלות הקשורות לחילוף החומרים בתא.  אוטופאגיה ממלאת תפקיד חשוב בשמירה על חילוף חומרים תקין.
 3. ייצור תקין של אינסולין מתאי הבטא בלבלב – כשל של תאים אלו או עומס בייצור אינסולין מוגבר פוגע בסופו של דבר בתאי הבטא וייצור האינסולין, תהליך האוטופאגיה הנו תהליך מגן לתפקוד לקוי של תאי הבטא בלבלב.

לסיכום,

אם ברצונך לנסות לעורר אוטופאגיה להלן המלצותיי:

 1. צום לסירוגין – קיימים אינספור פרוטוקולים לצומות , מומלץ להתחיל עם 8:16 כך שמהביס הראשון ביום עד לביס האחרון יעברו 8 שעות ומשך הצום הנו 16 שעות (כולל לינה) .
 2. פעילות גופנית – הוספה של פעילות גופנית באופן שיגרתי מעודד את תהליך האוטופאגיה .

נשמע מעניין?

אין כמו התנסות בתהליך כדי לדעת איך זה ירגיש לך!

ואין כמו התנסות שאחריה מגיעות תוצאות טובות בבדיקות הדם! לקריאה מה מטופלים שלי מספרים לחץ כאן!

אם מעניין אותך לשמוע עוד ולדעת כיצד ניתן להכניס גם את הגוף שלך לאוטופאגיה יש למלא את הטופס או ליצור קשר בנייד 0507499980 .

מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם? או להשאיר לי הודעה? מלאו את הטופס

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

 

 

תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן