עליה חדה בעשור האחרון בתחלואת סוכרת סוג 2 בקרב ילדים ומתבגרים
סוכרת סוג 2 בילדים

עליה חדה בעשור האחרון בתחלואת סוכרת סוג 2 בקרב ילדים ומתבגרים

מחקר מקיף, אשר נעשה בהובלת המרכז הרפואי רמב”ם בחיפה איגד נתוני סוכרת מסוג 2 בקרב ילדי ישראל ומציג תמונה מדאיגה מאוד. הממצא העיקרי מצביע על עלייה של פי 10 בשכיחות מחלת הסוכרת מסוג 2 בילדים ומתבגרים מהמגזר הערבי ופי 3.5 במגזר היהודי.

נתוני סוכרת מסוג 2 בקרב ילדי ישראל

ב- 06 במאי 2022 פורסם המחקר הגדול ביותר שנעשה עד כה בישראל אשר סקר את נתוני סוכרת מסוג 2 בקרב ילדי ישראל.
המחקר פורסם בעיתון המדעי 
Pediatric Diabetes. והובילה אותו דר’ נחמה צוקרמן-לוין, מנהלת המרפאה לטיפול וחקר הסוכרת בילדים ומתבגרים בביה”ח “רות” לילדים שברמב”ם.

המחקר סקר 379 מטופלים, גילאי 10-18 שנים, אשר חלו בסוכרת מסוג 2 ואובחנו במהלך השנים 2008-2019.
גילם הממוצע של המטופלים עמד על 14.7 שנים.
קבוצת הנסקרים כללה:
228 בנות ו-151 בנים.
221 ממשתתפי המחקר הגיעו מהמגזר היהודי ו – 158 מהמגזר הערבי.
במהלך השנים שנבחנו נצפתה עלייה של פי 10 בשכיחות מחלת הסוכרת מסוג 2 בילדים ומתבגרים מהמגזר הערבי
פי 3.5 במגזר היהודי.

ממצאים נוספים שעלו מן המחקר הלאומי היו  שיעור גבוה יותר של כבד שומני ושל תחלואה פסיכו-סוציאלית בקרב ילדי ישראל, זאת בהשוואה למתואר בספרות הרפואית בקרב אוכלוסיות ילדים בעולם המערבי.

 

מקור: דוקטורס אונלי

מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם?
מלאו את הטופס ותהנו מהקריאה:

סיפורי הצלחה

מאמרים נוספים

לחץ דם גבוה וסוכרת מה הקשר

סוכרת ולחץ דם גבוה: מה הקשר?

יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתמותה ממחלות לב וכלי דם, אשר נמנות על סיבות המוות המובילות בישראל. פתיחה קצת מדכאת לכתבה ….מודה.

חשיבות המגנזיום לסוכרתיים

מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים ביותר, אשר הכרחי לפעולתם של יותר מ -300 אנזימים שונים. כיום כ-  70% מהאנשים סובלים ממחסור במגנזיום ובמיוחד סוכרתיים. מהי

יום הסוכרת 2020

בימים אלו של מגפת ה- COVID-19, כשהכלכלה העולמית מתרסקת, ואנחנו חווים סכסוכים גזעיים ופוליטיים ברמה יומיומית נראה על פני השטח שזה לא ממש הזמן לעסוק

ויטמין D לסוכרתיים

הקשר בין ויטמין D וסוכרת

מחסור בוויטמין D ומחלת הסוכרת הפכו בשנים האחרונות להיות מגיפות עולמיות וההערכה היא ש- 75% מהאנשים במדינות המערב חיים בחוסר. הסיבה העיקרית: חוסר חשיפה לשמש.

קטוגני וצמחוני

קטוגני וצמחוני האם אפשרי?

לדיאטה הקטוגנית יתרונות רבים לאיזון סוכר, ירידה במשקל ושמירה על בריאות טובה ללא נפילות אנרגיה תכופות. השאלה האם גם צמחוניים יכולים ליהנות מהיתרונות שיש לתזונה

כמה ]חמימות ליום

כמה פחמימות צריך לאכול ביום?

הכל מתחיל ונגמר בכמות הפחמימות הנכונה לך. בדרך כלל מי שרוצה לרדת במשקל, לשמור על סוכר מאוזן ובריאות טובה צריך לשאול את עצמו את השאלה:

צום לסירוגין מול הפחתת קלוריות

צום לסירוגין – המדריך למתחילים

צום. מה אתם מרגישים כשאתם שומעים את המילה הזו? כשאני אומרת את המילה צום למטופלים שלי נפתחות להן העיניים לרווחה בתמיהה וחלק אפילו מקבלים ישר

 תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן