(PMS) תסמונת קדם וסתית: 3 טעויות מזיקות שגורמות לכן לסבול שוב ושוב מתסמונת קדם וסתית (ומה לעשות במקום)
Depositphotos_66127957_original

(PMS) תסמונת קדם וסתית: 3 טעויות מזיקות שגורמות לכן לסבול שוב ושוב מתסמונת קדם וסתית (ומה לעשות במקום)

 

מיליוני נשים בעולם סובלות מדי חודש מתסמונת קדם וסתית. רובן לא מצליחות לצאת ממעגל הכאב, וחודש אחר חודש חוות סימפטומים, כגון: אי יציבות רגשית, דיכאון, כאבי ראש, התקפי אכילה ועוד…נשמע לך מוכר? האם גם את סובלת מהתופעות הלא נעימות של תסמונת קדם וסתית מדי חודש? על 3 טעויות מזיקות שגורמות לך לסבול שוב ושוב ומה לעשות במקום כדי להתגבר על התסמונת – במאמר שלפניך. מוזמנת לקרוא, ליישם ולשתף.

 

כפי שיכולת להבין, תסמונת קדם וסתית משותפת למיליוני נשים ברחבי העולם. מחקרים מעידים על כך שכ- 85% מהן יסבלו במהלך המחזור החודשי מסימפטום אחד לפחות של התסמונת. יכול להיות שהסיבה לכאבים ולסבל שלהן ושלך הן 3 טעויות מזיקות שמונעות ממך להרגיש טוב ולהשאיר את התסמונת מאחוריך.

עוד מעט נראה מהי הטעות החמורה מכולן, אבל תחילה – הנה הטעות הראשונה.

 

טעות מס' 1: צריכה נמוכה של מגנזיום, שומנים חיוניים וויטמיני B

הטעות הראשונה של מרבית הסובלות מתסמונת קדם וסתית היא צריכה מועטה של מגנזיום, שומנים חיוניים וויטמיני B במזון. וזאת טעות גדולה מאוד מפני שלצריכה לא מספקת של מגנזיום, שומנים חיוניים וויטמיני B במזון יש קשר ישיר לחילוף החומרים בגוף.

רמה נמוכה של מגנזיום קשורה לעייפות, לשינויים במצב הרוח ולאצירה של נוזלים בגוף.

רמה נמוכה של ויטמיני B קשורה לחוסר באינסולין, לבעיות באיזון הסוכר בדם שגורם לחוסר מרץ וחרדה. רמה נמוכה של שומנים חיוניים תגרום להפרשה מוגברת של אינסולין לאחר צריכה של סוכר וירידה ברמת הסוכר בדם שתגרום לעצבנות ועייפות.

כל אלו ועוד הם סימפטומים של תסמונת קדם וסתית.

 

אז מה צריך לעשות?

פשוט מאוד. להגביר את צריכת המגנזיום, שומנים חיוניים וויטמיני B במזון והפתרון נמצא ממש בהישג ידך.

  • הוסיפי לתזונה אגוזים, זרעים כמו: זרעי צ'יה וחמנייה, ירקות ועלים ירוקים כמו: ברוקולי, קולורבי וכרוב ירוק, ועדיף שיהיו כמה שיותר כהים כמו קייל ותרד.
  • גם את השומנים החיוניים לאיזון הגוף תוכלי לקבל מאגוזים זרעים ודגים

במקרים מסוימים ורק בכפוף לייעוץ מקצועי, אפשר לקחת גם תוספי תזונה מתאימים.

 וזה עוד כלום לעומת הטעות השנייה…

 

טעות מס' 2: צריכה רבה של מזונות מעובדים ומתועשים

הטעות השנייה של מרבית הסובלות מתסמונת קדם וסתית PMS, היא בחירה במזונות מעובדים ומתועשים החסרים בוויטמינים ומינרלים. מזונות מהסוג הזה משאירים אותך בחוסר תזונתי למרות עודף הקלוריות. ההורמונים בגופך מיוצרים מהמזונות שאת אוכלת, אם תספקי לגופך "דלק" מאיכות נמוכה יחסרו לגופך מרכיבים חיוניים השומרים על תפקוד נכון וגורמים לך לסבול מתסמונת קדם וסתית.

 

אז מה צריך לעשות?

הפתרון היעיל ביותר הוא תזונה נכונה שתאפשר לגופך לקבל את כל הוויטמינים והמינרלים שהוא צריך. תזונה כזו צריכה לכלול 2 מרכיבים:

  • המרכיב הראשון, מזון שצומח מהאדמה וגדל על העצים, מזון שתוכלי לזהות מהיכן הוא הגיע, טרי ולא מעובד, כמו ירקות טריים, פירות, דגנים וקטניות אשר יפחיתו את התופעות של התסמונת הקדם ווסתית, יאזנו את הסוכר בדמך ויעניקו לו "חומרי דלק" איכותיים.
  • המרכיב השני מזון מגוון אשר יספק לגוף שלך את כל אבות המזון, המינרלים והוויטמינים שהוא צריך.

בנוסף, הורידי או המעיטי מהתזונה סוכר, מלח, קפאין, מוצרי חלב ואלכוהול, אשר מעוררים דלקות בגוף ומגבירים את התסמינים.

שום מאמר בנושא טעויות מזיקות שגורמות לתסמונת קדם וסתית לא יהיה שלם מבלי לדבר על הטעות השלישית, שהיא החשובה מכולן…

 

טעות מס' 3: צריכה מופרזת של קפאין

הטעות השלישית של מרבית הסובלות מתסמונת קדם וסתית היא צריכה מרובה של קפאין, שהוא סם פסיכואקטיבי ממריץ וממכר. וזאת טעות מזיקה ביותר כיוון שצריכת קפאין מגבירה את רמות הקורטיזול בגוף ולמעשה מכניסה אותו למצב של סטרס (יצרני הקפה קוראים לזה אנרגיה). כתוצאה מכך, נפגעת זרימת הדם לאיברים הפנימיים, ובכלל זה גם לרחם והתוצאה היא שתסמיני התסמונת הקדם וסתית מופיעים בצורה חזקה יותר.

 

אז מה צריך לעשות?

הפתרון קל הרבה יותר ממה שאת חושבת. פשוט לצרוך פחות קפאין.

  • בשלב ראשון הקטיני את כמויות הקפה שאת שותה במשך היום.
  • בנוסף, קחי בחשבון שקפאין נמצא לא רק בקפה אלא גם בתה, בשוקולד, בקוקה קולה ובכל משקאות האנרגיה.

חשוב לדעת שהפחתה של קפאין עלולה לגרום לתסמיני גמילה כגון: כאבי ראש, שיחלפו כעבור כשבוע ימים.

 

בשורה התחתונה

תסמונת קדם וסתית היא תופעה שחוזרת מדי חודש אצל מיליוני נשים בעולם בדרגות שונות של עוצמה והפרעה לחיים השוטפים.

כפי שיכולת ללמוד מהמאמר, ניתן להקל על התסמינים ולשפר את איכות החיים, גם בתקופת המחזור, אם רק תקפידי על 4 מהלכים פשוטים וקלים לביצוע:

  • שלבי בתזונה ירקות ירוקים
  • אכלי מזון טבעי ולא מעובד
  • הפחיתי סוכר מזוקק והכניסי זרעים וגרעינים
  • הפחיתי צריכת קפאין
מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם?
מלאו את הטופס ותהנו מהקריאה:

סיפורי הצלחה

מאמרים נוספים

עייפות וסוכרת – פתרון טבעי

 סוכרת היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם ואחד התסמינים השכיחים והמתישים שלה הוא עייפות. עייפות בסוכרת עלולה להיות חוויה מתמשכת למדי המקשה

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

 דפוסי האכילה שלנו בעשורים האחרונים השתנו באופן משמעותי ויש להם חלק גדול במגפת ההשמנה והסוכרת. אחד משלושת השינויים העיקריים בהרגלי התזונה שלנו הוא זמן האכילה.

לחץ דם גבוה וסוכרת מה הקשר

סוכרת ולחץ דם גבוה: מה הקשר?

יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתמותה ממחלות לב וכלי דם, אשר נמנות על סיבות המוות המובילות בישראל. פתיחה קצת מדכאת לכתבה ….מודה.

חשיבות המגנזיום לסוכרתיים

מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים ביותר, אשר הכרחי לפעולתם של יותר מ -300 אנזימים שונים. כיום כ-  70% מהאנשים סובלים ממחסור במגנזיום ובמיוחד סוכרתיים. מהי

יום הסוכרת 2020

בימים אלו של מגפת ה- COVID-19, כשהכלכלה העולמית מתרסקת, ואנחנו חווים סכסוכים גזעיים ופוליטיים ברמה יומיומית נראה על פני השטח שזה לא ממש הזמן לעסוק

ויטמין D לסוכרתיים

הקשר בין ויטמין D וסוכרת

מחסור בוויטמין D ומחלת הסוכרת הפכו בשנים האחרונות להיות מגיפות עולמיות וההערכה היא ש- 75% מהאנשים במדינות המערב חיים בחוסר. הסיבה העיקרית: חוסר חשיפה לשמש.

 תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן