סבלתי 10 שנים מכבד שומני – היום כבר לא!
ניראל1

סבלתי 10 שנים מכבד שומני – היום כבר לא!

אחרי 10 שנים של כבד שומני...המצב שלי החריף!

הגעתי לטלי דרך אמא של חברה טובה, שטיפלה באיזון הסוכר בגוף וכשראיתי במשך הזמן שיפור משמעותי בירידה במשקל, באנרגיה ובכלל בתחושה הכללית, אמרתי לעצמי שאני חייב פשוט לנסות.

סבלתי מכבד שומני.

מסתבר שהתופעה הייתה קיימת אצלי כבר כמעט 10 שנים  אבל בשנתיים האחרונות סבלתי מכאבי בטן ותחושת חולשה כללית ובאמצעות בדיקות דם ואולטראסאונד גיליתי שהמצב החריף.

הרופאים הזהירו אותי שזה עוד לא מצב קיצוני אבל מחייב טיפול והמליצו לי לאכול מעט פחמימות ולהתחיל לעשות ספורט.

הלכתי לייעוץ עם דיאטנית בקופה אבל היא אמרה לי ״פשוט לאכול יותר בריא ויהיה בסדר״..

כמובן שזה ברור,  אבל לא ידעתי מאיפה להתחיל ומה הסיכוי שאני מוותר על לחם שהוא הבסיס שלי לכל ארוחה?

הכאבים הפריעו לי מאוד והרגשתי לחץ בצדדים.

הגעתי נחוש לטיפול! חיכיתי לשינוי הזה הרבה זמן.

כבר אחרי הפגישה הראשונה הכל השתנה, הבנתי שכל מה שחשבתי שאני יודע על תזונה בכלל לא נכון.

במיוחד אחרי טיפול ארוך אצל דיאטנית שכל הגישה שלה היתה הפוכה ממה שטלי אמרה לי

ובעיקר מה אכלתי היו מוצרי דיאט ולחם שחור.

בתחילת התהליך היה לי קל, כי אכלתי את כל המצרכים הבסיסים שאני אוהב.

אחרי שבוע וחצי התחלתי לחוש בתחושת דאון לא מוסברת ובאותו יום הגיעה הודעה מטלי בסגנון של:  ״אל תתרגש מהדאון הזה, זה בגלל ההורדה של הפחמימות והסוכרים מהתפריט״.

הייתה לי תחושת הקלה ופתאום הבנתי שאני בסוג של גמילה.

הטיפול עזר לי מאוד לעשות סדר בבלגן של האפשרויות

להיות בשליטה על מה אני אוכל

ומתי אני אוכל

ובעיקר כמו שטלי כל הזמן אמרה לי מהפגישה הראשונה ״להקשיב לגוף שלי״.

המפגשים עם טלי היו תמיד בחיוך, באווירה טובה ותמיכה גדולה בכל צעד וצעד שעשיתי במהלך הטיפול.

היו לא מעט פעמים שהייתי במשבר בעיקר בגלל שאני נמצא הרבה בעבודה בחו״ל, ואיכשהו תמיד הגיעה הודעת ״מה שלומך?״

שגרמה לי להתפקס וישר התוודאתי על כל הרגעים הטובים והקשים.

התשובה לרוב הייתה "שגם 80%  זה מעולה"  ועוד הרבה הסברים ועידודים שגרמו לי להבין שאני לא בעונש של דיאטה, אני בשינוי אורך חיים וטלי היתה המלווה שלי לדרך הזו במשך כל התקופה של ההפנמה וההסתגלות.

אני ממליץ מאוד על הטיפול, בין אם מצבם הבריאותי ירוד לבין מי שרוצה שינוי קל בחייו כדי להרגיש יותר טוב, כדי להכניס הרבה יותר מודעות להרגלי אכילה ולשיפור המצב הבריאותי של כל אחד.

הליווי של טלי והדרך שלה מעודדת למודעות הרבה יותר גדולה והבנה שיש המון מאכלים שכדאי להימנע ולצמצם ועדיין אפשר להינות מארוחות מלאות ומזינות.

ניראל יגר, רמת גן.

מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם?
מלאו את הטופס ותהנו מהקריאה:

סיפורי הצלחה

מאמרים נוספים

אלולוז ממתיק לסוכרתיים

אלולוז – הממתיק הכי טוב לסוכרתיים

האם אלולוז הוא הממתיק הכי טוב לסוכרתיים? מה היתרון של הממתיק הזה לחולי סוכרת וכיצד אלולוז יכול להועיל לבריאות המטאבולית שלך?  האם סוכרתיים יכולים להשתמש

עייפות וסוכרת – פתרון טבעי

 סוכרת היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם ואחד התסמינים השכיחים והמתישים שלה הוא עייפות. עייפות בסוכרת עלולה להיות חוויה מתמשכת למדי המקשה

צום לסירוגין לסוכרתיים

הגישה המסורתית לטיפול בסוכרת לא מצליחה! כולם מחפשים ריפוי ולא רוצים "לנהל את המחלה". אנשים רוצים להיות בריאים יותר, להרגיש טוב יותר, לאזן סוכר, לאזן

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

מתי הכי טוב לאכול כדי לרדת במשקל

 דפוסי האכילה שלנו בעשורים האחרונים השתנו באופן משמעותי ויש להם חלק גדול במגפת ההשמנה והסוכרת. אחד משלושת השינויים העיקריים בהרגלי התזונה שלנו הוא זמן האכילה.

לחץ דם גבוה וסוכרת מה הקשר

סוכרת ולחץ דם גבוה: מה הקשר?

יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתמותה ממחלות לב וכלי דם, אשר נמנות על סיבות המוות המובילות בישראל. פתיחה קצת מדכאת לכתבה ….מודה.

חשיבות המגנזיום לסוכרתיים

מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים ביותר, אשר הכרחי לפעולתם של יותר מ -300 אנזימים שונים. כיום כ-  70% מהאנשים סובלים ממחסור במגנזיום ובמיוחד סוכרתיים. מהי

יום הסוכרת 2020

בימים אלו של מגפת ה- COVID-19, כשהכלכלה העולמית מתרסקת, ואנחנו חווים סכסוכים גזעיים ופוליטיים ברמה יומיומית נראה על פני השטח שזה לא ממש הזמן לעסוק

 תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן