מה סוכרתיים צריכים לעשות דווקא עכשיו?
Depositphotos_12482343_l-2015_optimized

מה סוכרתיים צריכים לעשות דווקא עכשיו?

השגרה הזו לא קלה וזה עוד בלשון המעטה.
הימים מתחברים , יום רודף יום והנה שוב יום ראשון…
לא קל לקום בבוקר, להישאר בבית כל היום ולנהל אורח חיים בריא.
מטופלים רבים, שאני ממשיכה ללוות גם בימים אלו מודים, עם יד על הלב, שאם לא היו עושים את השינוי טרום הקורונה בטח היו נופלים עכשיו לאכילה בלתי נשלטת ולכאוס אחד גדול.

מכל משבר אפשר לצמוח

את המשפט הזה שמעתי לא מעט בימים האחרונים וחייבת להודות שבהתחלה היה לי יותר קשה לחשוב על צמיחה כשאלפים מתים, מיליונים מאבדים את פרנסתם ועוד המון דברים כואבים וקשים המתרחשים עכשיו בעולם.

אבל אחרי שבוע של צפייה בחדשות הבנתי שאין לנו ברירה אחרת אלא לחפש ולמצוא את הכח הפנימי שבנו ולצמוח כי אחרת ניפול עמוק יותר.

בימים האלו מתחילים להגיע יותר ויותר נתונים על הנפטרים.

נתונים שהגיעו בהתחלה מסין והיום מגיעים גם מישראל.

הנתונים מראים כי סוכרת יחד עם מחלות לב וכלי דם הן המובילות מבין מחלות הרקע המובילות לתמותה.

הנתונים על מחלות הרקע של הנפטרים נכון ל-  01.04.20:  

74%    מהנפטרים היו חולי סוכרת.
57%   מהנפטרים היו עם לחץ דם גבוה.
39%  מהנפטרים היו עם מחלות לב.
26% מהנפטרים היו עם מחלות ריאה כרוניות.

מדוע מגבירה מחלת הסוכרת את סיכון התמותה?

  1. תנודות ברמת הסוכר – כשהסוכר בגוף לא מאוזן וישנן קפיצות ונפילות סוכר לעיתים קרובות במהלך היום והלילה, הגוף נכנס למצב של סטרס. וכמו בכל מצב סטרס מערכת החיסון מוחלשת ולא פועלת במיטבה. מצב כזה מונע מהגוף להילחם בכל זיהום שיגיע.
  2. סביבה גלוקוזית – הסוכר הגבוה בדם יוצר סביבה נוחה לכל פתוגן וכך גם לנגיף הקורונה. מצאו שווירוס הקורונה מתפקד טוב יותר ובצורה אגרסיבית יותר כשהוא נמצא בסביבה סוכרית. אם הגוף שלך נמצא במצב של עמידות לאינסולין זה אומר שהוא לא מצליח לווסת את רמות הסוכר היטב ועוד ועוד סוכר מצטבר בזרם הדם.
  3. שיתוק תאים של מערכת החיסון– מאקרופגים שהם תאים של מערכת החיסון האמורים להילחם בנגיף לא פועלים היטב במצב של היפרגליקציה (סוכר גבוה).
  4. דלקת– סוכרת בפרט ומחלות מטאבוליות בכלל הם מצב דלקתי בגוף הקשור גם לרמות גבוהות של אינסולין ועמידות לאינסולין. דלקת כרונית למעשה מגבירה את החשיפה של הגוף לזיהומים שונים ובפרט כרגע לקורונה.
  5. פגיעה בכלי הדם – כל סוכרתי יודע שהסוכר הגבוה פוגע בכלי הדם . ראשונים להיפגע הם כלי הדם הקטנים האחראיים על הזרמת דם לעיניים ולגפיים. במצבי זיהום בכלל ובווירוס הקורונה בפרט, כלי הדם אינם עומדים בעומס.

 

המטרה שלי היא לא להפחיד אותך אלא “להעיר” אותך כי יש דברים שחשוב וצריך לעשות כבר היום כדי להוריד את רמת הסיכון ולאזן את רמות הסוכר בדם.

הדבר הכי חשוב להבין שסוכרת אינה מחלה כרונית אלא מחלה תזונתית.

הטיפול במחלה חייב להיות באמצעות תזונה נכונה.

כל המחקרים מראים שתזונה דלת פחמימה מסייעת להפוך את הכיוון של המחלה ולאזן את רמות הסוכר בדם , תרופות לא עושות את זה.

איך אפשר ממשבר כזה לצמוח?

  1. וירוס הקורנה – בתקופה כזו, שרב הנסתר מן הגלוי בכל הנוגע לווירוס הקורונה, חשוב יותר מתמיד, להקפיד על רמות סוכר תקינות בדם. היום יותר מתמיד חשוב לך לטפל בעצמך או לעזור לאדם קרוב אליך לאזן את הסוכר, למרות הקושי והסטרס שיש לנו בתקופה הזו.
  2. יש זמן – הרבה אנשים מחכים לתקופה פחות לחוצה על מנת לעשות שינוי, מרגישים שהם לא יכולים להתפנות רגשית ומחשבתית לעוד משהו בחיים שלהם כשהם עסוקים ועמוסים. ולכן עכשיו כשרוב העיסוקים הרגילים פחתו זה זמן מצוין להתפנות ולטפל בעצמך.

 אם סוכר גבוה, כבד שומני או טריגליצרידים גבוהים הם חלק ממחלות הרקע שלך
עכשיו זה הזמן לטפל!
לקביעת פגישה חייגו 050-7499980 או השאירו פרטים ואחזור אליכם.

מעוניינים לקבל למייל את המאמר הבא שאפרסם?
מלאו את הטופס ותהנו מהקריאה:

סיפורי הצלחה

מאמרים נוספים

כמה ]חמימות ליום

כמה פחמימות צריך לאכול ביום?

הכל מתחיל ונגמר בכמות הפחמימות הנכונה לך. בדרך כלל מי שרוצה לרדת במשקל, לשמור על סוכר מאוזן ובריאות טובה צריך לשאול את עצמו את השאלה:

 תוכן האתר נועד לספק מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ מקצועי או להכשיר מטפלים. אין להסתמך על המידע באתר כעל מקור בלעדי, או כתחליף לייעוץ, טיפול, אבחון, השגחה וחוות דעת של רופא מוסמך. מתן אמון בלתי מסויג בתוכן כלשהוא באתר הוא סיכון שכולו של הגולש ובאחריותו. כמקובל בתחום הרפואה המשלימה, התאמת טיפול נעשית באופן אינדווידואלי וספציפי לכל אדם, כל מקרה לגופו, לכן יש להתייחס אל התכנים באתר בזהירות ואין להסתמך עליהם.
חלק מהמידע הינו בגדר דעה אישית של הכותבת בלבד ואינו מתיימר להתאים לכל אדם. השימוש והצפייה באתר הינם באחריות הגולש בלבד ואין לראות במידע המופיע באתר משום הבטחה לתוצאה כלשהי ו/או אחריות או חובות כלשהם של הכותבת לכל נזק ישיר ו/או עקיף העלול להיגרם כתוצאה משימוש לא מוסמך במידע זה. 

Call Now Button שיחת חינם להתייעצות
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן