מהי תזונה קטוגנית

מהי התזונה הקטוגנית?

התזונה הקטוגנית הפכה להיות מאוד פופולרית ומדברים עליה לא מעט.

ספרים נכתבו עליה והוקמו קבוצות בפייסבוק .

אבל התזונה הקטוגנית אינה טרנד חדש והיא פה כבר המון שנים. (אי שם בסוף המאה ה- 18) . הבעיה היא שיש לא מעט אנשים שמגיעים אליי ואומרים שהדיאטה הקטוגנית לא עובדת עליהם או שהם לא מצליחים לרדת במשקל והסיבה היא כי הם לא עושים אותה נכון. המטרה של המאמר הזה היא להגדיר מהי תזונה קטוגנית הבנויה נכון.

אז בואו נתחיל מהגדרה מהי תזונה קטוגנית,

כשמורידים מספיק פחמימות מהתזונה (בדרכ מתחת ל- 20 גרם ליום) , מאלצים את הגוף לעבור מהפקת אנרגיה של גלוקוז לאנרגיה של שומן כמקור עיקרי לדלק.

וזה הדבר הכי חשוב בתזונה. הפחתה של כמות הפחמימות כך שהגוף לא יקבל אנרגיה מגלוקוז ואז הוא יאלץ עבור לשומן שצבר ולהשתמש בו כמקור עיקרי לדלק.

בנוסף , הגוף משתמש בשומן לייצרר קטונים, שהם מקורות אנרגיה שהכבד מייצר משומן שיכולים לספק אנרגיה למוח, לרקמות הלב, לשרירים ולרקמות נוספות. כך שלמעשה הגוף נמצא במצב מטאבולי של קיטוזיס והגוף משתמש במעט מאוד גלוקוז.

האם המוח לא זקוק לגלוקוז

יש איברים בגוף שלא יכולים להשתמש בשומן כמקור עיקרי לדלק, מחקרים מראים שהגוף צריך רק 16 גרם פחמימה  אבל גם את הכמות הזו לא חייבים להכניס לגוף מתפריט עם פחמימות כי הגוף מייצר אותם בכבד הגוף באמצעות חלבון מהתפריט ובתהליך הנקרא גלוקונאוגנזה יהפוך את החלבון לגלוקוז. התהליך הזה מאוד פשוט לגוף גם אם לא אוכלים כלל פחמימות.