האם הבדיקה של דייטו DayTwo מתאימה לי?
לקביעת פגישה: 050-7499980

האם הבדיקה של דייטו DayTwo מתאימה לי?

את השאלה הזו שואלים אותי לא מעט אנשים המתעניינים בבדיקה. אנשים שרוצים לדעת אם הבדיקה תמצא מזור לבעיה שיש להם.

אז אחרי שעניתי להמון טלפונים שלכם חשבתי לרכז במאמר אחד מידע על הבדיקה ולספר לכם מניסיוני איך היא עובדת ולמי היא יכולה לעזור.

 1. רקע לבדיקה ולמחקר שעומד מאחוריה

בשנים האחרונות יותר ויותר מחקרים נעשים בתחום המיקרוביום, מחקרים אשר מוכיחים מעל לכל ספק את הקשר שבין בריאותו של האדם ומיקרובים השוכנים בו.

פרופ׳ סגל ופרופ׳ אלינב  העומדים מאחורי המחקר של מכון ויצמן, שעל בסיסו הוקמה, חברת דיי טו ,,DayTwo הוכיחו בצורה מדעית שאנשים מגיבים באופן שונה מאוד למאכלים זהים. המחקר שלהם הוכיח שישנם גורמים המשמעותיים לשוני בתגובות הסוכר בדם והעיקריים שבהם הם הפרופיל האישי רפואי, הרגלי התנהגות והרכב החיידקים במעי שייחודי לכל אדם.

דוגמא טובה לכך:  התפוח. לכאורה נתפס כפרי מצוין לכל אחד וכולנו גדלנו על המשפט:

“an apple a day keeps the doctor away”

אבל המחקר הראה שיש אנשים שתפוח מעלה להם מאוד את רמת הסוכר ויש אנשים שלא… וזו תכלית הבדיקה!  למצוא אילו מזונות מעלים לך את רמת הסוכר בדם ואילו מזונות לא.

 1. למה כל כך חשוב לשמור על רמת סוכר תקינה בדם?

רק על השאלה הזו אני יכולה לכתוב ספר שלם J אבל הכי חשוב שתדעו שרמות סוכר מאוזנות בדם הן מפתח לבריאות טובה, לעומת זאת תנודות חזקות ברמות הסוכר מובילות לאכילה מוגברת, עייפות, קושי בריכוז, עצבנות, שינה לא טובה, השמנה ועוד ..ברגע שגיליתם מה מקפיץ את הסוכר ומה לא, הנתונים מאפשרים לכם לייצר שילובים שיאזנו את רמות הסוכר גם עבור המזון שפחות טוב עבורכם, ובצורה זו לבנות תפריט מאוזן ובריא גם בהיבט רמות הסוכר בדם.

 1. איך התהליך עובד?

רכישת הערכה נעשית באמצעות אתר האינטרנט של החברה. ממלאים טופס עם פרטים אישיים, שאלון בריאות ומבצעים את תהליך הרכישה. הכל אונליין. אם אתם מתקשים בתהליך היעזרו בבן משפחה או חבר כיוון שכרגע החברה מאפשרת את הרכישה רק דרך האתר שלה.

 1. מה אני אמור לעשות אחרי ששילמתי?

להמתין 🙂  הערכה תגיע אליכם הביתה עם שליח ותאסף בסיום עם שליח הכל מתואם איתכם . לאחר כ-6 שבועות לערך (לפעמים יותר, תלוי בעומס שלהם) תקבלו למייל שהשארתם הודעה שהתוצאות האישיות שלכם הגיעו , תורידו את אפליקציה ותיכנסו לנתונים האישיים שלכם.

 1. מה אני בעצם רואה באפליקציה?

 כשאתם נכנסים לאפליקציה (אפשר דרך הנייד או כל מחשב אחר ) עם שם המשתמש והסיסמא שלכם אתם מקבלים רשימה של 3 קטגוריות : מזונות, ארוחות וחטיפים. בכל אחת מהקטגוריה תוכלו למצוא את המזון והצעות לארוחה שאתם מחפשים, בוקר צהריים וערב. ליד כל מזון יש ציון, הציונים הם מ- 1 עד 10.

 • הציון 10 משמעו שהמזון שבדקתם מצוין לכם ואינו מעלה את רמת הסוכר.
 • הציון 1  משמעו שיש להימנע מהמזון שכן הוא מקפיץ לכם את רמות הסוכר, או לשלבו בצורה שתוריד את קפיצת הסוכר.

בין 1 ל- 10 יש סקלה שלמה של ציונים הנותנים לך המלצת אכילה. (בנוסף, אתם זכאים לשיחה טלפונית של חצי שעה עם דיאטנית של החברה ללא תשלום נוסף.)

 6. למי הבדיקה יכולה לעזור?
 • בראש ובראשונה לסוכרתיים וטרום סוכרתיים – הבדיקה הזו מצוינת עבורכם ואני רואה תוצאות מאוד מהירות ושינויים מדהימים למי שהולך לפי ההמלצות.
 • ירידה במשקל – לפי האתר של החברה המטרה הזו לא נחקרה במחקר והחברה מבהירה כי זו לא המטרה הראשית של המוצר, אבל מהידע שלי והניסיון שלי כשהסוכר שלך מאוזן ואין קפיצות במהלך היום, ברוב המקרים מגיעה גם ירידה במשקל שנובעת בין היתר מתחושת שובע לאורך היום. ממליצה לקרוא על זה בהרחבה במאמר שכתבתי על תנגודת לאינסולין. לחלק מהאנשים הירידה במשקל מאוד איטית וזה פחות עונה על הציפיות אבל, היא איטית וקבועה. לחלק יש ירידה מהירה בהתחלה ואחר כך האטה, הכל תלוי בכמה מקפידים ובנתונים האישיים של כל אחד ואחת.
 • למי שרוצה לשמור על סוכר תקין ולא חולה – הבדיקה יכולה בהחלט לעזור לאנשים בריאים להישאר בריאים ולדעת מה כדאי להם לאכול על מנת שהסוכר בדמם לא יעלה. (קפיצות סוכר בדם הינו דבר שמקושר על ידי מחקרים רבים עם מחלות שונות, ולכן איזון סוכר בדם מומלץ גם לאנשים בריאים)
 1. למי לא מתאימה הבדיקה?
 • בעיות עיכול ומחלות מעיים – אומנם מדובר בחיידקי מעיים אבל המחקר לא התמקד בנושא זה ולכן המוצר לא מתיימר לספק פתרון למחלות מעיים דלקתיות ובעיות עיכול.
 • רגישויות מזון – הבדיקה הזו אינה כוללת רגישות למזון, יש לא מעט אנשים שיודעים כבר שחצילים או חיטה לא “עוברים להם טוב בבטן” וחושבים שהבדיקה תעזור להם למצוא אילו רכיבים או מזונות אחרים לא מתאימים להם. אז לא, הבדיקה הזו לא כוללת רשימת המלצות למזונות שהגוף רגיש אליהם.
 • אלרגיות למזון – יכול להיות שאתם אלרגיים לחלב ובתוצאות תקבלו חלב עם ציון גבוה. חשוב להבין שהציון בסך הכל מראה לכם שחלב לא מעלה את רמת הסוכר וזה לא אומר שחלב לא יגרום לכם לשלשל אם אתם אלרגיים אליו.

לסיכום: התוצאות באפליקציה מתייחסות רק לנושא של הסוכר ועונה על השאלה  האם המזון שתאכלו יעלה את רמת הסוכר או לא יעלה ובאיזו מידה.  

 

 

האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד ואינו מהווה בשום אופן ייעוץ רפואי או ייעוץ מקצועי כלשהם, תחליף לייעוץ כאמור או המלצה אישית כלשהי אשר יכולה להינתן רק לאחר פגישת ייעוץ אישית, ואין בהם כדי ליצור יחסי מטפל-מטופל. על כן כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריותך בלבד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן